Investice

Pomůžeme naplánovat finanční rozhodnutí na několik let dopředu. Našetřit na auto. Připravit vlastní zdroje k hypotéce. Předčasně ji splatit. Příklad, proč začít investovat do podílových fondů a dlouhodobě zhodnotit peníze i o více než 7 %. Slyšeli jste o tzv. hromádkování?

Podílové fondy

Investiční možnosti nabízejí investiční banky a investiční společnosti, které mají nepřeberné množství podílových fondů. Můžete investovat pravidelně od 300 Kč nebo jednorázově. 

Jestli dobře hospodaříte, měli byste mít finanční přebytky. Utratit je nebo držet na běžném účtu je nesmysl. Rozumnější je tzv. hromádkování - rozdělit peníze do tří hromádek a vložit je do krátkodobé, střednědobé a dlouhodobé investice. Každá tato hromádka pokryje vaše finanční plány na několik let dopředu:

Krátkodobá investice

Konzervativní zhodnocení peněz, kde nelze očekávat velké zisky ani ztráty. Využijete například při plánování velké dovolené nebo koupě auta.

Střednědobá investice

Zlatá střední cesta, kde můžete očekávat zhodnocení okolo 4 % za přiměřenou míru rizika. Tímto způsobem vám nejčastěji připravíme vlastní zdroje k hypotéce.

Dlouhodobá investice

Dynamické investování přináší průměrné zhodnocení 7 % a více. Musíte být odolní vůči krátkodobému propadu a nějaký čas si počkat. Vhodná varianta, jak naspořit vašemu dítěti na vysokou, předčasně splatit hypotéku nebo si přilepšit na důchod.

 Alternativou podílových fondů mohou být investice do zlata, nemovitostí a dluhopisů.

Co vám přinese spolupráce s IQMoney?

odrazka setlesi Investiční možnost ve vašem městě

Zhodnocovat své peníze můžete v bance, stavební spořitelně nebo pojišťovně. Chcete-li získat produkty s širšími možnostmi od investičních společností, jejich pobočky v blízkosti nenajdete. Spolupracují proto s námi, abyste je mohli získat i ve vašem městě.

odrazka setlesi Individualizovaná nabídka

Bez odborné pomoci je obtížné zjistit, jak investovat a jakou část finančních přebytků do investice vložit. Investice navíc nemusí být vždy správná varianta, jak peníze zhodnotit. Proto nejdříve zjišťujeme, jaký typ investora jste, jaké máte finanční možnosti a plány do budoucna.

Příklad:

Teprve potom vytváříme návrh vhodných produktů - bezpečnějších nebo rizikovějších. Často bývá problém, že lidé mají v krátkodobých produktech (bezpečnějších) uloženy peníze na dlouhou dobu a naopak. Peníze se potom málo zhodnocují nebo o ně člověk může přijít.

odrazka setlesi Plány k předčasnému splacení hypotéky

Investice často sjednáváme i jako doplněk k hypotečním úvěrům. Hypotéku tak můžete splatit dříve a za ušetřené úroky bance vyrazit na dovolenou.

Příklad:

Měsíčně například splácíte na hypotečním úvěru, jehož splátka bude za 20 let nižší, třeba 4 000 Kč. Částku 2 500 Kč ukládáte na pravidelnou měsíční investici. Za 10 let můžete hypoteční úvěr na 700 000 Kč předčasně doplatit právě díky zisku z investované částky.

odrazka setlesi Konzultace o vývoji vašeho fondu 

Vývoj podílových fondů nelze nikdy předpovědět. Jsme k dispozici, když se budete chtít informovat o vývoji finančního trhu. Nebo pomoct s výběrem peněz.

Získejte informace ze zákulisí finančních trhů na váš e-mail

Zprávy pro zvýšení finančních znalostí v každodenním životě zdarma.

htapEIz

Buďte v plusu

7x návod, jak zapisovat, co vyděláte a za co zaplatíte

 

ebook1_small

 

stáhnout e-book

Nabízíme konzultace i v dalších oblastech

Rizika a úrazy

Získejte informace o životním pojištění a úrazovém pojištění dětí, které na internetu ani v pojišťovně nezjistíte. Zařaďte se mezi ty, kteří nahlédli ...

získat více informací

Auto-moto

Na auta je u nás odborník Honza. Pomáhá nám vyhledat nejlevnější povinné ručení a havarijní pojištění. Ví více než srovnávače a kalkulačky povinného ručení na internetu. ...

získat více informací

Půjčky a konsolidace půjček

Osekáme reklamní sdělení „výhodných” půjček na minimum. Je-li pro vás půjčka nevyhnutelná, mějte nás při jejím sjednávání v zádech. Máte-li půjček více a nejste sch ...

získat více informací

Bydlení

„Chceme hypotéku až za tři roky, teď to není na pořádku dne.“ Tuto odpověď od našich klientů neslýcháváme. Radí se s námi už teď. Za tři roky jim hypotéku hladce vyřídíme a mohou ...

získat více informací

Odpovědnost za škodu

Přijďte se alespoň informovat, co to pojištění odpovědnosti za škodu v životě, v zaměstnání a v podnikání je, na co ho použít a jakou částkou se chránit. V zahrani ...

získat více informací

Ochrana nemovitosti a domácnosti

Proklepněte si pojišťovnu u odborníka dříve, než jí dáte právo chránit vaše soukromí - váš byt nebo rodinný dům. Využijte srovnání pojištění nemovitosti a domácnosti a buďte obeznámeni se v ...

získat více informací

Spoření na důchod

Až v důchodu oceníte, že jste před 30 lety začali spořit. Začněte už teď spořit po menších částkách. Vytváříme strategie, jak vás na důchod připravit. Kombinujeme podílové fondy, invest ...

získat více informací

dot