IQMagazín

Baví nás inspirovat lidi k přemýšlení nad penězi. A občas o tom něco napíšeme.

book

Bilance 2023: Vyhrály spořící účty nebo akcie?

Ohlédněte se společně s námi za rokem 2023. Jaký byl ve zpětném zrcátku? Nemáme křišťálovou kouli, a tak jsme takový rok opravdu nečekali. Historická maxima byla pokořena, ale opět vyhrál investor s jasnou strategií a plánem. Jaký očekáváme rok 2024, a co v něm chystáme? Přečtěte si více v našem článku.

 • 30.01.2024
 • Doba čtení 18 minuty
Přečíst celý článek
profilova.jpg

Jsou peníze v investičních fondech v bezpečí?

Odvětví kapitálových trhů je velmi regulované. Každý subjekt na trhu musí mít licenci a být pojištěn. Majetek klientů zároveň musí být oddělen od majetku fondu. Zjistěte jak v případě krachu OCP budete postupovat a co to pro vás bude znamenat.

 • 18.12.2023
 • Doba čtení 10 minuty
Přečíst celý článek
Net.png

Kolikátý nejbohatší člověk na světě jsi?

Důležité je mít bohatství v několika podobách. Peníze jsou důležité, ale samy o sobě neposkytují klid, štěstí ani naplnění. Úspěch a bohatství nelze jen jednoduše vyjádřit finančními částkami. Skutečná hodnota spočívá v kvalitě našich vztahů, zdraví a tom, jak využíváme náš čas. V tomto článku se podíváme na to, kdo je vlastně bohatý. A možná budete překvapeni na jakém místě se umístíte vy sami...

 • 06.11.2023
 • Doba čtení 5 minuty
Přečíst celý článek
test.jpg

Na jakých zdrojích příjmu stavíte budoucnost?

Důchod není pouze otázkou financí. Zahrnuje také hledání smysluplného a plnohodnotného života. Každý z nás má své vlastní představy o tom, jak by měl vypadat náš důchodový věk, a také každý přistupuje k přípravě na důchod jiným způsobem. Nechte se inspirovat zkušenostmi z jednoho z firemních workshopů, který tentokrát proběhl ve firmě Maxion Wheels.

 • 06.10.2023
 • Doba čtení 4 minuty
Přečíst celý článek
uvod.png

Předejděte konfliktům v rodině sepsáním závěti

Zabezpečte klidnou budoucnost své rodiny prostřednictvím pečlivě sestavené závěti. Vaše majetkové záležitosti budou dle vašich představ, minimalizují se tak potenciální rodinné spory. Odpovědné rozhodnutí o dědicích a majetku ve spojení s vhodnými nástroji zajistí harmonii a zamezí nejasnostem. Vaše závěť - klíč k uspořádání budoucnosti vaší rodiny.

 • 31.08.2023
 • Doba čtení 15 minuty
Přečíst celý článek
zavet uvodni.png

Dědictví: Co o něm vědět a jak ho zařídit?

Objevte tajemství dědictví prostřednictvím našeho článku, který vám odhalí klíčové pojmy jako zůstavitel, pozůstalost a dědic. Pochopíte, jak tyto prvky spolu souvisejí a proč je důležité mít všechny tyto informace na dosah ruky. Bez ohledu na to, zda si myslíte, že jste v situaci nebo nejste v situaci, kdy by jste měli dědictví řešit, náš článek vám ukáže, co vás může čekat a jestli by jste se nad svou situací neměli zamyslet. Zbystřete svou pozornost na témata, která byste možná přehlédli, a buď ...

 • 11.08.2023
 • Doba čtení 15 minuty
Přečíst celý článek
Dedictvi.png

Kdy už nepotřebuju životní pojištění?

Životní pojištění je vhodné v případech, kdy potřebujete krytí nenadálých událostí, které by mohly vážně ovlivnit váš život a příjmy. Je důležité zohlednit změny ve vašem životě a přizpůsobit pojištění svým potřebám. Měli byste také zvážit vytvoření krizového plánu a dostatečné finanční rezervy. Pokud nemáte dostatek prostředků na pokrytí velkých rizik, může být životní pojištění užitečné. Je důležité vybrat si vhodnou pojišťovnu a zvážit rozsah krytí.

 • 24.06.2023
 • Doba čtení 9 minuty
Přečíst celý článek
titulka.png

Dluhopisy: Co všechno bychom o nich měli vědět?

V tomto článku se zaměříme na dluhopisy a jejich fungování. Zjistíme, jak ovlivňují vaše investice a proč jsou důležitou součástí finančního světa.Nezapomeneme se však podívat i na jejich temnější stránku. Přicházíme s bližším pohledem na dluhopisy a odpovídáme na nejčastější otázky, které se objevují při jejich uvažování jako investičního nástroje.

 • 31.05.2023
 • Doba čtení 8 minuty
Přečíst celý článek
corporate-bond.jpg

Historické srovnání penzijního spoření

Jako každý rok, i v roce 2023 přišly penzijní společnosti s bilancováním výsledků fondů doplňkového penzijního spoření (DPS) z roku 2022. Mnohem důležitější než aktuální výkonost penzijních fondů, je však jejich dlouhodobé zhodnocení. Jak si penzijní fondy vedou z dlouhodobého hlediska? Čtěte ve velkém srovnání penzijek.

 • 03.02.2023
 • Doba čtení 5 minuty
Přečíst celý článek
4.png

Získejte informace ze zákulisí finančních trhů na váš e-mail

Zprávy pro zvýšení finančních znalostí v každodenním životě zdarma.

8pCuDeqp

Jak bezpečně investovat

10 bezpečnostních pravidel,
které používají finanční profesionálové
k ochraně investice

 

 

ebook1_small

 

stáhnout e-book

dot