IQMagazín

Baví nás inspirovat lidi k přemýšlení nad penězi. A občas o tom něco napíšeme.

book

Z praxe: z 3,1 mil na spořicím účtu na 3,5 mil v investicích během 2 let

Manželský pár Petr a Petra čelil výzvě, když jim po prodeji nemovitosti, na účtu přibylo 7 milionů korun. Nevěděli však, jak s těmito prostředky naložit. Náš článek přináší detailní popis jejich spolupráce s námi. Během 30 měsíců se hodnota jejich investic zvedla o 400 000Kč. Přečtěte si o strategickém plánování, tvorbě finanční mapy a krizového plánu, které vedly k bezpečnému zhodnocení jejich úspor a dosažení finančních cílů. Zjistěte, jak i vy můžete efektivně spravovat své finance.

 • 29.05.2024
 • Doba čtení 10 minuty
Přečíst celý článek
Mobil_nase.png

Analýza důchodů: Tahle země není pro mladé!

Jak si zajistit dostatečný důchod v budoucnosti? Spoření na běžných účtech nestačí. Český důchodový systém čelí vážným problémům, které se dotýkají zejména mladších generací. Analýza od společnosti Cyrrus odhaluje výhled, který může mít dramatický dopad na vaši budoucnost. Začněte si proto co nejdříve ukládat volné prostředky. Vaše finanční bezpečnost je ve vašich rukou.

 • 06.05.2024
 • Doba čtení 8 minuty
Přečíst celý článek
procenta_nase.png

Jak přemýšlí dolaroví milionáři v ČR a SR?

Zjistěte, jak investují nejbohatší Češi a Slováci. Studie JT Banky Wealth Report 2023 vám odkryje jejich strategie, apetit na riziko a trendy v jejich portfoliích. Inspirujte se chytrými přístupy k investování a ochraně majetku, které vám pomohou dosáhnout vašich finančních cílů.

 • 25.03.2024
 • Doba čtení 10 minuty
Přečíst celý článek
Ruce_nase.png

Rok 2024 a důchod: Co se mění a jak to ovlivní vaše penze?

Rok 2024 přináší podstatné změny v penzijním systému. Nová legislativa zruší státní příspěvky pro důchodce, změní výši státních příspěvků, daňové odpočty a přinese nové možnosti investic do alternativních fondů, jakož i spoustu dalších změn. Přečtěte si, jak se tyto inovace promítnou do vašich smluv a co udělat pro lepší přípravu na důchod.

 • 29.02.2024
 • Doba čtení 15 minuty
Přečíst celý článek
screen.png

Historické srovnání penzijního spoření

Jako každý rok, i v roce 2024 přišly penzijní společnosti s bilancováním výsledků fondů doplňkového penzijního spoření (DPS) z roku 2023. Mnohem důležitější než aktuální výkonost penzijních fondů, je však jejich dlouhodobé zhodnocení. Jak si penzijní fondy vedou z dlouhodobého hlediska? Čtěte ve velkém srovnání penzijek.

 • 29.02.2024
 • Doba čtení 8 minuty
Přečíst celý článek
graf_nase.png

Bilance 2023: Vyhrály spořící účty nebo akcie?

Ohlédněte se společně s námi za rokem 2023. Jaký byl ve zpětném zrcátku? Nemáme křišťálovou kouli, a tak jsme takový rok opravdu nečekali. Historická maxima byla pokořena, ale opět vyhrál investor s jasnou strategií a plánem. Jaký očekáváme rok 2024, a co v něm chystáme? Přečtěte si více v našem článku.

 • 30.01.2024
 • Doba čtení 18 minuty
Přečíst celý článek
Mesec_nase.png

Jsou peníze v investičních fondech v bezpečí?

Odvětví kapitálových trhů je velmi regulované. Každý subjekt na trhu musí mít licenci a být pojištěn. Majetek klientů zároveň musí být oddělen od majetku fondu. Zjistěte jak v případě krachu OCP budete postupovat a co to pro vás bude znamenat.

 • 18.12.2023
 • Doba čtení 10 minuty
Přečíst celý článek
Trezor_nase.png

Kolikátý nejbohatší člověk na světě jsi?

Důležité je mít bohatství v několika podobách. Peníze jsou důležité, ale samy o sobě neposkytují klid, štěstí ani naplnění. Úspěch a bohatství nelze jen jednoduše vyjádřit finančními částkami. Skutečná hodnota spočívá v kvalitě našich vztahů, zdraví a tom, jak využíváme náš čas. V tomto článku se podíváme na to, kdo je vlastně bohatý. A možná budete překvapeni na jakém místě se umístíte vy sami...

 • 06.11.2023
 • Doba čtení 5 minuty
Přečíst celý článek
Bankovky_nase.png

Na jakých zdrojích příjmu stavíte budoucnost?

Důchod není pouze otázkou financí. Zahrnuje také hledání smysluplného a plnohodnotného života. Každý z nás má své vlastní představy o tom, jak by měl vypadat náš důchodový věk, a také každý přistupuje k přípravě na důchod jiným způsobem. Nechte se inspirovat zkušenostmi z jednoho z firemních workshopů, který tentokrát proběhl ve firmě Maxion Wheels.

 • 06.10.2023
 • Doba čtení 4 minuty
Přečíst celý článek
Prasatko_nase.png

Předejděte konfliktům v rodině sepsáním závěti

Zabezpečte klidnou budoucnost své rodiny prostřednictvím pečlivě sestavené závěti. Vaše majetkové záležitosti budou dle vašich představ, minimalizují se tak potenciální rodinné spory. Odpovědné rozhodnutí o dědicích a majetku ve spojení s vhodnými nástroji zajistí harmonii a zamezí nejasnostem. Vaše závěť - klíč k uspořádání budoucnosti vaší rodiny.

 • 31.08.2023
 • Doba čtení 15 minuty
Přečíst celý článek
Ruce_nase.png

Získejte informace ze zákulisí finančních trhů na váš e-mail

Zprávy pro zvýšení finančních znalostí v každodenním životě zdarma.

ak9YUb

Jak bezpečně investovat

10 bezpečnostních pravidel,
které používají finanční profesionálové
k ochraně investice

 

 

ebook1_small

 

stáhnout e-book

dot