Revoluční přehled výluk z životního pojištění

Jak vybrat životní pojištění ve 3. tisíciletí? Chtějte vidět srovnání výluk z pojištění - případy, na které se pojistné plnění nevztahuje. Zkontrolujte si to sami raději teď hned.

  • Doba čtení 4 min.
  • 16.08.2017
  • Jakub Říha

Které životní pojištění je nejlepší? Upřímně žádné. Každý životní produkt má světlé i stinné stránky. Jak zjistit, jestli sjednat smlouvu u Allianz, PČS Flexi, Generali, Uniqy, NN nebo Kooperativy?

Nesledujte jen křiklavé reklamní poutače pojišťoven a jejich nesčetný seznam výhod, bonusů a benefitů. Podívejte se na ně i z druhého konce. Zjišťujte, co pojišťovny tají a ukrývají na posledních stranách mikroskopickým písmem. Výluky z pojištění - případy, na které se pojistné plnění nevztahuje.

Jak si vybrat životní pojištění ve 3. tisíciletí

Nejdříve doporučujeme ujasnit si své požadavky. Každý jsme individualita se svými potřebami, koníčky, pracovní náplní a zdravotním stavem. Cílem je trefit pojišťovnu, která má minimum výluk na vaše požadavky a splní je nejlépe.

Pryč jsou doby, kdy se obíhalo náměstí a hledala se nejnižší cena pojištění.

Ve 3. tisíciletí by měla být poradenská praxe taková, že vás poradce seznámí s analýzou výluk všech pojišťoven a společně projdete, jestli je pro vás menší zlo například nemít ve svém pojištění plnění rizikových sportů nebo pracovní neschopnost na záda.

Chtějte vědět, které výluky kupujete

My například pracujeme s revolučním nástrojem, pomocí kterého klientům odkryjeme v jedné vteřině, jak velký je rozdíl ve výlukách mezi všemi pojišťovnami. Jak vidíte v ukázce sami, výluky z pojištění má bohužel každá pojišťovna. 

Celé srovnání výluk všech pojišťoven jsme poslali našim klientům i odběratelům do e-mailové schránky. A co vy, víte jaká rizika vám pojišťovna bude plnit úplně, omezeně nebo vůbec?

vyluky_z_pojisteni

Ukázka srovnání výluk z životního pojištění 

Zdroj: IQMoney Consutling, s.r.o., Broker Trust, a. s.

Chcete prokouknout výluky své pojišťovny?

Udělejte jen 2 kroky a celé srovnání všech výluk všech pojišťoven je zdarma vaše: 

1. Dejte like facebookovému profilu IQMoney - inspirujeme tam k přemýšlení nad penězi 

2. Napište fcb zprávu do directu s textem: srovnání výluk, váš e-mail

Na jaké výluky dát si pozor

Pracovní úraz

Chtějte vědět, jestli máte pojištěnou pracovní neschopnost jako škodové nebo obnosové pojištění.

V případě škodového pojištění, např. u starších produktů Generali, se pracovní úraz neplní , jelikož vám nevznikla škoda a navíc dostáváte od zaměstnavatele 100 % mzdy.

U obnosového pojištění dostáváte 100 % mzdy a ještě plnění od pojišťovny.

Výluka na záda

Zeptejte se pojišťovny, jak se staví k plnění při pracovní neschopnosti a trvalých následcích, když onemocníte se zády. Některé záda neplní, jiné s podmínkou, např. zdravotní problém musí být doložitelný z rentgenu, a hrstka z nich plní bez omezení, např. PČS Flexi a Allianz.

Diagnózy před uzavřením smlouvy

Jak se staví pojišťovna k nemocem, které jste měli před uzavřením smlouvy životního pojištění? Budou vám plněny? Budete mít ve smlouvě nějaké omezení ? Nebo snad nekompromisní výluku?

Reakce pojišťoven na vysoký krevní tlak ve zdravotním dotazníku může být různá: první vás nepřijme do pojištění, druhá vyloučí z pojištění jakékoliv zdravotní problémy související s krevním tlakem a třetí vám navýší pojistné o 50 % a čtvrtá vás přijme bez omezení

Výrazně doporučujeme vysoký krevní tlak a další diagnózy finančnímu poradci nezatajovat. Může nastat velký problém s plněním.

Rizikové sporty a další

Pro někoho může být důležité, zda jeho pojišťovna plní události při rizikových sportech jako je horská turistika od 3 000 m n.m., horolezectví, sjezdy na horských kolech, potápění s dýchacích přístrojem do 40 m nebo rafting na divoké řece s vyšším stupněm obtížnosti.

U většiny pojišťoven jsou rizikové sporty ve výluce, ale KOOP je plní. U PČS Flexi musíte před aktivitou napsat pojišťovně sms - kartičku s telefonním číslem najdete na zadní straně smlouvy životního pojištění.

Nezapomeňte to zkontrolovat

Pokud nejste příznivcem facebooku a taky chcete zdarma poslat srovnání všech výluk všech pojišťoven, napište nám na chcikonzultaci (a) iqmoney tecka cz , uveďte váš telefon a do předmětu napište srovnání výluk, nebo jednoduše zavolejte. Rádi pomůžeme prokouknout vaše životko i vám. 

riha_jakub

Jakub Říha

Vize IQMoney se odráží v každém z našich poradců. Nejsme roboti na uzavírání smluv. Jsme lidé z masa a kostí, kteří své práci rozumí a dělají ji, co nejlépe dovedou. 

jakub tecka riha (a) iqmoney tecka cz

Získejte informace ze zákulisí finančních trhů na váš e-mail

Zprávy pro zvýšení finančních znalostí v každodenním životě zdarma.

Qj29Cc

Jak bezpečně investovat v roce 2023

10 bezpečnostních pravidel,
které používají finanční profesionálové
k ochraně investice

 

 

ebook1_small

 

stáhnout e-book

Další články, které si můžete přečíst

Dluhopisy: Co všechno bychom o nich měli vědět?

V tomto článku se zaměříme na dluhopisy a jejich fungování. Zjistíme, jak ovlivňují vaše investice a proč jsou důležitou součástí finančního světa.Nezapomeneme se však podívat i na j ...

přečíst celý článek

2023 rok finančních podvodů

přečíst celý článek

Historické srovnání penzijního spoření

Jako každý rok, i v roce 2023 přišly penzijní společnosti s bilancováním výsledků fondů doplňkového penzijního spoření (DPS) z roku 2022. Mnohem důležitější než aktuální výkonost pen ...

přečíst celý článek

Proč mít finanční plán a jak si ho vytvořit?

přečíst celý článek

Jak nejčastěji investují naši klienti 1.000.000,-

S našimi klienty vždy pečlivě rozebereme jejich aktuální situaci a sestavíme jim plán, podle kterého mohou investovat. Nejdůležitější je pro nás bezpečnost. Ochrana kapitálu a elim ...

přečíst celý článek

4 klíčové otázky, které Vám pomohou zjistit, zda investovat sám nebo s poradcem

přečíst celý článek

Jak investují nejbohatší lidé světa?

přečíst celý článek

Nejdůležitější informace o povinném ručení v ČR

Co všechno kryje povinné ručení, co raději překontrolovat v techničáku, jaké jsou lhůty při přepisu vozu na nového majitele nebo při ukončení starého povinného ručení ...

přečíst celý článek

Čtyři kroky k odhalení falešného internetového bankovnictví

Kybernetické útoky na laickou veřejnost se neustále mění. Velmi častými jsou tzv. phisingové útoky, kdy útočník připraví kopii stránek např. internetového bankovnictví, sna ...

přečíst celý článek

Moje praxe likvidátora: Jak se posuzují pojistné události

Určovat výši výplaty pojistné události bylo mým denním chlebem v pojišťovně celých 5 let. Díky této zkušenosti umíme klientům IQMoney chytře poradit, ještě než pojistná událost nastane.

přečíst celý článek

Jak (ne)snadno dosáhnout na hypotéku od dubna 2017

Získat hypotéku bude od 1. dubna 2017 těžší. 80 - 90% úvěry získá jen 15 % žadatelů z celkového počtu. Ideální proto bude naspořit více než 20 % vlastních zdrojů.

přečíst celý článek

Co doložit pojišťovně při nahlášení pojistné události

V článku najdete seznam všech dokumentů, které po vás bude vyžadovat pojišťovna při nahlášení pojistné události úrazu nebo pracovní neschopnosti.

přečíst celý článek

Zapamatujte si, do kdy nahlásit pojistnou událost u pojišťovny

Lhůty pro nahlášení pojistných událostí byste měli znát i o půlnoci. Zpracovali jsme je do přehledné tabulky. Najděte si v ratingu rychle svou pojišťovnu a uložte lhůtu pro nahlášení po ...

přečíst celý článek

Proč a jak investovat?

Peníze, které máte právě doma nebo na běžném účtu, zcela určitě ztrácí na hodnotě. Neotálejte a začněte je investovat ještě dnes.

přečíst celý článek

Buďte po Vánocích v plusu

Jak před vánočními svátky nepodlehnout síle obchodníků a impulzivním nákupům? Začněte s monitoringem výdajů.

přečíst celý článek

Co před Vánoci nadělí zákon o spotřebitelských úvěrech?

Od 1. 12. 2016 vstoupí v platnost změna zákona o spotřebitelských úvěrech. Dotkne se znatelně hypoték a úvěrů ze stavebního spoření. Novela zákona se vztahuje na sjednané úvěry a fixace h ...

přečíst celý článek

Podmínky hypotéky. Jde se na ně připravit?

Chcete hypotéku až za tři roky? Zajímejte se o podmínky hypotéky už teď a buďte připraveni. Od 1. 12. 2016 bude například novou podmínkou k získání hypotéky našetřit minimálně 10% vlastních zdrojů.

přečíst celý článek

Pět tipů, jak vytěžit z finančního poradce maximum

Než půjdete na schůzku s finančním poradcem, měli byste zvážit, co očekáváte od vztahu klient - finanční poradce. Pokud jste natrefili na seriózního člověka, kterému důvěřujete a spol ...

přečíst celý článek

Co by měl každý vědět, pokud nemá finančního poradce

Možná svého finančního poradce teprve hledáte. Nebo s ním máte špatné zkušenosti. Nebo se chodíte poradit do jedné banky nebo pojišťovny. Anebo si umíte poradit nejlépe sami. Jedno máte ...

přečíst celý článek

Jsme IQMoney. Těší nás

I když si na oficiality sami nepotrpíme, dnes jsme udělali výjimku a napsali článek pro všechny, kdo zavítal nebo teprve zavítá na nový web IQMoney. Je na čase oficiálně se představit.

přečíst celý článek

dot